Ty brďo

 

nevím, čím to je,
ale vždycky skončíme v Indii...

CoolirisUPDATE 2016 - doplněk je již nefunkční

Cooliris je doplněk pro prohlížeče Mozilla Firefox a MS Internet Explorer. Umožňuje pohodlné a efektní prohlížení obrázků ve 3D z internetových galerií a specializovaných serverů. Jeho ovládání je velmi jednoduché a ve spojení s interaktivní tabulí tvoří výbornou pomůcku pro prezentaci obrázků během výuky.

Jak to bylo dříve

Obrázky neodmyslitelně patří k výuce. Nejběžnější metodou, kterou sám často používám, je přinést do školy svoji knihu, vyhledat obrázky a během výuky je ukazovat žákům mezi lavicemi. Další možností jsou diapozivy a projektor. Ovšem málokdo má trvale ve třídě umístěný diaprojektor a nachystat a vybrat diapozitivy ze sbírky není jednoduché.

Proto zavedení dataprojektrů mi velmi usnadnilo práci. Obrázky promítané z prezentace (nejčastěji v MS Powerpointu), kterou si nachystám předem a mohu ji opakovaně použít, bylo obrovským ulehčením a úsporou času.

Další, zatím předposlední "vývojovou fází" prezentace obrázků byl nákup vizualizéru, který umožňuje na plátno promítnout obrázky z knihy položené na stole. No a dostáváme se do finále: Připojení učebny k internetu umožnilo vyhledávat obrázky přímo na webu a možnosti, jak během hodiny demonstrovat jev, který v učebnici není zobrazen, se náhle zmnohonásobily. Asi všichni znají vyhledávání obrázků na www.google.cz. Obrovskou nevýhodou je však nemožnost plynulého promítání nalezených snímků bez jejich předchozího uložení do počítače.

Cooliris

Cooliris je doplněk pro prohlížeče Mozilla Firefox a MS Internet Explorer. Umožní Vám plynule prezentovat nalezené obrázky ve 3D galerii jednak ze specializovaných serverů jako Google, Yahoo, Myspace, Flickr, ale i videí z Youtube. Vyhledávání obrázků je velmi snadné, intuitivní a pro žáky atraktivní.

Jak Cooliris zprovoznit:

 V prohlížeči Mozilla Firefox navštivte stránku addons.mozilla.org/cs/firefox/ a dejte vyhledat doplněk Cooliris.

 

Poté doplněk přidáte kliknutím na tlačítko "přidat do aplikace Firefox" , restartujete prohlížeč a doplněk je připraven k dispozici. Veškeré doplňky můžet spravovat ve Správci doplňků (v horním menu prohlížeče zvolíte Nástroje - Správce doplňků).

Asi nejjednodušší způsob používání Cooliris je ten, že v Google vyhledáte požadovaný obrázek. Poté se pravém horním rohu zaktivní ikona Cooliris a kliknutím na ni zprovozníte 3D galerii.

a takto vypadá celá galerie za provozu:

Spojení interaktivní tabule a Cooliris je nejefektivnější volbou. Umožňuje plynule přecházet mezi zápisem na tabuli a promítáním obrázků.

Scroll to the top