Ty brďo

 

nevím, čím to je,
ale vždycky skončíme v Indii...

William Dalrymple

 

William Dalrymple - Nine Lives - hledání duchovna v moderní Indii

Před několika dny tu byla představena kniha Karma Cola, stavící se k indickému duchovnímu životu velmi skepticky. Pravým opakem je novinka od spisovatele a historika žijícího v Indii - Williama Dalrymple - Nine lives. A určitě stojí za přečtení. I když je dostupná zatím pouze v angličtině.

V devíti kapitolách je představeno devět různých životů a cest víry, které reprezentují část z duchovního bohatství Indie. Každý z nich je jiný, originální. William Dalrymple se v každém z nich soustředí na příběh konkrétního člověka a na to, jakým způsobem jej jeho víra obohacuje. Vše nenásilnou formou usazuje do kontextu místa a času.Delhi - město Džinů

City of Djinns

Kniha City of Djinns (Město Džinů) je úžasným popisem jednoho roku života, který strávil William Dalrymple v hlavním městě Indie - Delhi. Avšak není to v žádném případě cestopis. O současnosti města se toho v knize objeví jen minimum. Podstatou je popis historických událostí zasazených do kontextu současného města. Autor vyhledal a sepsal příběhy spojené s konkrétními památkami, lidmi, ulicemi a celými čtvrťmi Nového i Starého Delhi.

Scroll to the top