Proč hledat složité systémy na opravování žákovských prací, když v nativní aplikaci Google Classroom to jde tak úžasně snadno. A nějaký ten mobil nebo tablet má doma téměř každý.
Neobjevujte znovu kolo, vraťte se ke kořenům. Použijte aplikaci.
Bohužel jsem se pletl
Přiznám se bez mučení, že za to možná částečně můžu i já sám. Kdykoliv se mě někdo zeptal na opravování prací v Google Classroom, mylně jsem předpokládal, že dotyčný tu nejjednodušší a nejrychlejší variantu už sám vyzkoušel, a teď jen hledá nové možnosti.
V aplikaci je to snazší
Tak tedy ještě jednou a od začátku: Pokud potřebujete rychle opravit žákovskou práci, otevřete si ji přímo v aplikaci Google Classroom na libovolném dotykovém zařízení, třeba v mobilu, na tabletu nebo v chromebooku.
Aplikace, narozdíl od prohlížeče, vám umožní režim editace s pomocí pera, barev a poznámek. Pokud si tedy žákovskou písemku zobrazíte třeba na dotykovém Chromebooku, budete se stylusem v ruce stejně rychlí a efektivní jako s klasickou červenou propiskou a papírovým testem.
Funguje na všechny obvyklé formáty
Žáci nejčastěji vezmou do ruky mobil a sešit nebo hotový pracovní list vyfotí. Ti šikovnější pak skenují do formátu PDF. Při opravování v aplikaci nezáleží, co vám žák odevzdal. V režimu editace je zapsání komentáře snadné a rychlé.
Uložit tyto vaše poznámky je otázka jednoho kliknutí myší. Jediná změna oproti běžnému způsobu práce je v tom, že uložením vytvoříte kopii souboru - žákovi se okamžitě v jeho odevzdaném úkolu objeví nová verze s vašimi poznámkami.